пʼятниця, 23 жовтня 2015 р.

Сценарій свята осені.(3кл.)

СВЯТО ОСЕНІ


1 хлопчик. Ой, як чарівно навколо! Просто чудово!
1 дівчинка. Дуже гарно, бо це ж осінь золота прийшла!
2 хлопчик
Осінь, осінь! Чарівна і дивна
В дивограї кольорів горить.
Неповторна, гарна, як царівна,
У намисті горобин стоїть.
2 дівчинка
Гляньте! Листячко яке барвисте:
Жовте, червонясте і руде!
Небо — синє-синє! Чисте-чисте!
І немає хмароньки ніде!
3 дівчинка
Я листочків гарних назбирала,
Щоб букет осінній з них зробить.
У віночок їх позаплітала,
Щоб себе вінком озолотить!
2 хлопчик
О! Яка ти стала гарна й дивна,
Ніби з казки тільки-но зійшла!
Наче осінь — золота царівна...
Розкажи-но, де це ти була?
3 дівчинка
Я у лісі листячко збирала
У букетик, і вінок сплела.
Ягідок з калини ще нарвала,
І тепер уже додому йшла.
3 хлопчик
Справді, осінь дуже гарна й мила,
І краси багато так у ній.
Все довкіл вона позолотила,
Тільки придивитися умій!
     У нас сьогодні гарне свято.
     Гостей зібралось тут багато.
    Ану ж на них ви подивіться
    І весело усім всміхніться
    Що завітали в добрий час.
Добрий день усім
І дорослим і малим
Свято осені сьогодні
Вам сподобається всім.
             Осінь чарівна в гості йде
            Щедрі дарунки усім нам несе.
           Яблука стиглі і груші смачні
           У кожній хатині стоять на столі.
Осінь чарівна в гості йде
Барви чарівні усім нам несе.
В золото вбрались дерева й кущі
Подарувала нам щедрі дощі.
                 Подивіться усі!
                 Ніби в золоті гілки
                 Всюди осінь походила
                Листя все позолотила.


Фарбу вилила свою
На берізку у гаю.
І калини,що у лісі
також стали золотисті.
 Вчитель       Погляньте,діти,у віконце
                      Де сховалось наше сонце?
                     Хмаринки в небі пропливають
                     Холодним дощиком лякають.
А листочки закружляли
Враз метеликами стали.
І лунають пісні дивні
Бо прийшла пора осіння.
                        Пісенька весела хай,
                        Як дощик ллється
                       Осінь нас почує
                       Щиро усміхнеться.
Пісня  «ОСІНЬ НА ПОРОЗІ»
Коли вона загляне в сад, —
Наллється соком виноірад
І спілі яблука ранет                                                                                                               
Солодкі стануть, наче мед.
                       Коли прийде на баштани,—
                       Надмуться гордо кавуни
                       І запишається в хустках
                       Товста капуста на грядках.
Золота красуня, осінь-чарівниця
По землі ступає, золотом іскриться.
В жовте і червоне листячко фарбує
І картини дивні, чарівні малює!
                         Як помандрує по горах
                        З чарівним пензлем у руках,—
                        Все розмалює на путі,
                        Берези стануть золоті.
                        І ми її уклінно просим:
                       «Заходь у гості, щедра осінь!»
    Під звуки мелодії Вівальді «Осінь» з циклу «Пори року» заходить у залу Осінь. В руках
у неї кошик, букет із листя і пензлик. Музика стихає. Осінь вклоняється гостям, дітям.
                             Осінь, осінь!
                            Ми тебе чекали!
                            І веселе сяято
                           Діти готували.
Красуня ти така чарівна
Найкраще платтячко вдягла
І я люблю тебе найбільше
Бо ти – як фея чарівна.
Осінь. Дякую тобі за теплі слова.
Ось в садах,гачх блукаю
Жовті шатим одягаю.
Золоту стелю постіль
Жду синів своїх я в гості.
Не сама до вас ішла
Ще й синочків привела.
Їх за описом впізнайте
Як їх звати відгадайте.
Дозріває горобина
І калина вже рясна
Перший лист обпадає
Коли це буває
Діти: у вересні
Вересень, Перший чісяць-вересень,я смачний
                Вам дарую яблука запашні
                Груші,сливи.дині і виноград-
                То солодка радість для всіх малят.
Звозить вересень з комори
Кавуни і помідори
Спілих яблук,груш і слив
Цілі гори натрусив.
І вантажать гарбузи
На машини і вози.
Йде до гаю,де гриби
Виростають щодоби.
На чолі іскриться піт-
Сто турбот і сто робіт.
Ведуча. Груші,яблука зірвали
             У комору заховали
             Щоб під ліжком зимувати
             В лісі виросли опеньки
             Довгоногі і тоненькі
             На деревах листя жовкне
             В двері стука місяць…
Діти. Жовтень
Жовтень.Я вересневі вдячний за старанність
               Врожай добротний зібрано без втрат
               І ось прийшов сьогодні на світанні
               У гості жовтень-вересня я брат
                в садах те листя,що було зелене
                Зробилося одразу золоте
                Принишкли і дерева і кущі
                Уже осінні перші йдуть дощі.
Як на небі сонечко
Можна йти гуляти.
І стрибати й бігати
У піжмурки грати.
А як небо хмуриться
Дощик накрапає
Парасолька всіх нас
Від дощу сховає.
ТАНЕЦЬ З ПАРАСОЛЬКАМИ «КАП-КАП»
Осінь. Капле з неба, дахів,стріх
           Дощ холодний,перший сніг
           Почорнів без листя сад
           Що за місяць?
Діти. Листопад
Листопад. Більше  й більше листя з кленів
                 Облітає з кожним днем
                 По траві іще зеленій
                Листопад по парку йде.
                Я – листопад-похмурий брат.
               Дощами поливаю сад.
               Промокла добре вся земля
               Спустіли і ліси й поля
               Холодний вітер завива
               До нас збирається…
Діти. Зима
Осінь. Ось,діти, які в мене сини. Прийшли вони довас не з порожніми руками, а з повними кошиками. Принесли вам багатий урожай овочів та фруктів, грибів, духмяний свіжий коровай, золоту ковдру з листя і червоне намисто з ягід червоної калини.
Вересень. А чи знаєте ви,який овоч найголовніший?
                Жовтий,круглий,головатий,
                 Весь перистий та бокатий.
                 Він дітей багато має
                 Їх гуляти не пускає.
Діти. Гарбуз
Вересень. А,здається,ось і він.
Осінь. Ти,Гарбуз,всьому господар
           Ти найголовніший на городі
           Як живе твоя сімя’?
Гарбуз. Добрий день,красуне Осінь!
            Все достигло й налилося
            Підростаємо щодня
            Я і вся моя рідня.
Сценка «ХОДИТЬ ГАРБУЗ ПО ГОРОДУ» (на новий лад)
Ведучий: По городу Гарбуз ходить, Всіх із роду оглядає. Кого хвалить, кого учить, А кого і научає. І звернувся до ґаздині, Молодесенької дині.
Гарбуз: Розкажи мені, красуне,  Як ти влітку працювала? Може, трохи лінувалась? Чи сумлінно дозрівала?
Диня: Ой, Гарбузе – Гарбузенко, Вічно ти підозри маєш, Не сидиш на однім місці, По городу все гуляєш. Бачиш же, я постаралась, Ніжним соком все набралась, Налилася на всі боки, І важкі вже мої кроки.
Гарбуз: Ой, чудова ж господиня, Моя ніжна, смачна Диня. А що скажуть Огірочки –  Мої любі сини й дочки?
Огірки: Не свари нас, любий татко. Гарно ми росли… спочатку, Та якісь дощі махнули –  Заховатись ми забули. Коли сонечко світило, Ми листочками не вкрились, На кілках – шнурках висіли І, звичайно, перезріли.
Гарбуз: Ой, ну що ж, я розумію. Та надіятися смію, Щоб в наступне знову літо Все завчас буде прикрито. А що тут за каруселі, Чому всі такі веселі?
Морква: Любий братику, послухай, І сестрицею пишайся, Бо не просто я Морквиця –  Гарбузовая сестриця. Я пробилась в депутати, Скоро буду виступати І доб’юся для городу Перегною аж підводу! О!
Гарбуз: Радий, радий я, сестрице, Маєш розум, хоч дівиця. Пишна, гарна і в достатках, А тепер ще й депутатка. Ну, а як же Бурячок, Мій шановний своячок?
Буряк: Що казати, я – у нормі, Круглий, чистий, соком повний. Так же кольором налився, Ніби в Африці родився, Буде борщ смачний, червоний,  З бурячком такий чудовий.
ПІСНЯ «БОРЩИК»
Гарбуз: Добре, добре, зрозумів, Що ти роду не підвів. А що скаже Бараболя?  Як жилося їй у полі?
Картопля: Хоч проблем було багато, Та не буду нарікати. Мене люблять, поважають, Другим хлібом називають. Можу бути у меню Хоч по кілька раз на дню.
Гарбуз: Так, звичайно, правду кажеш, Людям ти сердечно служиш. Хоч циганської натури, Та високої культури. Задоволений я вами, Бо багатий родичами. А Цибуля в нас чудова, Правда, трохи гонорова, Але, якщо лад у вас, Страва буде – вищий клас.
Цибуля: Не соромте мене, дядьку, Бо покину зараз грядку, Я серйозна у всіх справах І смачна у різних стравах.
Диня: Не сердись на дядька, люба, Бо від нервів смаку згуба. Усі знають – рід наш славний, Гарбузовий рід преславний, Тож тепер, Гарбузе – батьку, Всім подякуй для порядку.
Гарбуз: Я вклоняюся Вам ґречно І всім дякую сердечно, А також даю наказ: Щоб любили люди нас І смачні вживали страви – не псували тої справи. Хай наш рід чудовий буде, На поживну користь людям.
Осінь. Втім, і справді, я прийшла
І корзину принесла.                                                                                                                            
    СЦЕНКА «СПЕРЕЧАЛИСЬ ОВОЧІ»
Морква.Кожен знає,що морквиця на городі,мов цариця                                                  
 Коси довгі кучеряві та ще й платтячко яскраве.
Я смачна і вітамінна і не гірша.
Той хто моркву поважає,до ста років проживає.                                   
 Буряк.Розхвалилася дивіться,ти не схожа на царицю.                                                         
 Я від тебе червоніший,красивіший і товстіший.
Український борщ чудовий по усіх краях відомий.
У борщі я головний,борщ без мене не смачний.                                                            
 Огірок. А зелені огірочки всі вживають.залюбки,
Нас шанують недаремно:                                                                                                      
Дух наш свіжий і приємний.                                                                                                    
На канапці і в салаті ми і в будень і на святі.                                               
Цибуля.На цибулю нарікають,що до сліз я                                                              
 Вибачте,та я невинна,бо я лікарська рослина
Соком з медом почастую і здоров’я подарую.
Часник.Часничок я білозубий
Ви мене не бійтесь,люди
Хоч гіркий я та корисний,
Всім мене потрібно їсти.                                                                                                        
Хто мій зуб з’їдає                                                                                                                             
Буде мати зуби білі.                                                                                                  
Диня.Кожен знає – жовта диня                                                                                            
на городі господиня.                                                                                                           
Я солодка,соковита
Покуштуй – не схочеш пити..
А як їстимеш саму всі хвороби прожену.
Гарбуз. Не сваріться,любі,годі!                                                                                         
Я найстарший на городі.                                                                                                
Я великий і бокастий                                                                                                 
Жовтогрудий і смугастий.
Я чудовий дар осінній                                                                                                                  
з гарним та смачним насінням.                                                                                             
Хто їсть кашу гарбузову                                                                                                           
буде сильним і здоровим!                                                                                        
Огірок.Який салат без огірка?                                                                                              
Буряк. А що за борщ без буряка?                                                                                       
Морква. Чи то без моркви?                                                                                          
Капуста. Без капусти?                                                                                                               
Усі разом. Без нас в каструлі буде пусто!
ПІСНЯ ОВОЧІВ «НА ГОРОДІ»
Осінь. Так-так. Я справді Осінь-чарівниця
           Ходжу ось тут по нашім ріднім краю.
           Фарбую світ,готую всім гостинці,
           І вас у лісі жовтому вітаю!
Осінь. А ви,я бачу,грибочки у лісі збирали?
           А скажіть,ви всі знаєте,які гриби можна збирати?
Діти. Так,знаємо.
1 дівчинка. А я не знаю добре, мені всі подобаються, особливо червоні з білими цяточками. Вони такі гарні! Я не дуже розуміюся на грибах.
3 хлопчик. А ми тобі допоможемо. Я з собою навіть малюнки взяв, щоб порівняти з ними правильний грибочок чи ні. Ось, погляньте. (Біжить до кошичка, виймає малюнки і показує дітям.) Ось, цей червоний у білу цяточку, — мухомор, отруйний, його не можна брати. А це — лисички — ці можна.
3 дівчинка. А це — справжній боровик, а ось сироїжка. (Показує малюнки.)
1 дівчинка. А цього гриба я знаю — це бліда поганка, її не можна і в руки брати, бо вона дуже отруйна.
Усі. Правильно, це бліда поганка.
2 дівчинка. Але збивати і нищити грибів теж не можна.
1 хлопчик. А чому це їх не можна збивати? Вони ж погані, отруйні, ще хтось набере собі... Ліпше знищити...
1 дівчинка. А тому нищити не можна, що все в природі для чогось потрібне. Мухомор для людини отруйний, а для тварин він — ліки. От, до прикладу, якщо олень захворів, то він знаходить великого мухомора і з’їдає. Так він виліковується. Та й інші тваринки також так лікуються. Тому нічого в природі нищити не можна.
Вчитель.
Осінь — чарівність! Осінь — це диво!
Про осінь мову поведемо і слово в риму доберемо
Кожне останнє слово другого рядочка діти повинні добирати самі за змістом, римуючи.
За літом, як завжди буває,
Чарівна осінь... (наступає).
Як тепле сонечко сміється,
То все ще літечком ... (здається).
Та все ж гніздечка опустіли —
Пташки у вирій ... (полетіли).
В тепла краї, як кажуть люди,
І до весни вже іх ... (не буде).
Не зазвучать пісні для втіхи,
В природі стало ... (тихо-тихо).
І вже нема чому радіти,
Бо починає лист ... (жовтіти).
Зачервоніла горобина,
Зібрала урожай... (людина).
Посіяла озимину
В осінню пору ... (чарівну).
А осінь ходить рідним краєм
І медом груші... (наливає).
І як завжди, мільйони літ,
Вдягає все у жовтий... (цвіт).
А вітер між дерев гуляє,
На землю листячко... (скидає).
Воно кружляє і летить,
А потім ляже і... (лежить).
В природі в час такий красиво,
А вранці від туману... (сиво).
Усе стихає, лиш охоче
Цвіркочуть коники до... (ночі).
Дерева зовсім стали голі,
Травичка пожовтіла в ... (полі).
І небо сіре вже дрімає.
Ото вже й дощик... (накрапає).
Поменшав день, ось в чому річ.
Та стала довга-довга... (ніч).
А осінь все собі мандрує
І землю до зими... (готує)
Осінь. Які ви молодці, знаєте багато. То, може, ви ще й прикмети осені знаєте?
Усі. Знаємо, знаємо!
Осінь. Ну, то розкажіть мені їх.
Діти розказують прикмети осені.
1. Якщо до середини жовтня листя не осипалося з беріз — сніг ляже пізно.
2. Пізнє опадання листя — на тяжкий рік.
3. Грак відлетів — чекай снігу.
4. Скільки б не випало снігу, але якщо на вишнях залишилося листя, то неодмінно наступить відлига.
5. Якщо вдень випав перший сніг, то він швидко розтане, а якщо вночі, то лежатиме довше.
6. Якщо вранці туман піднімається, утворюючи хмари, то це перед дощем, а якщо туман припадає до землі — на сонячний день.
7. Дикі гуси на відльоті — кінець бабиного літа.
8. Грім у жовтні — на малосніжну, м’яку і коротку зиму.
9. Пізній гриб — пізній сніг.
За Василем Скуратівським «Місяцелік».
Осінь. Дякую вам, молодці. А зараз нагадаємо про те, що люди зібрали восени і для чого.
1 дитина
Зібрали зерна золоті,
Щоб хліб був на столі.
Щоб голоду ніхто в житті
Не знав на цій Землі.
Несе на вишитому рушникові хліб, бублики, булочки і кладе на стіл.
2 дитина
Зібрали все з лугів, з полів,
На зиму запаслись,
І груші, й яблука з садів
У кошики вляглись.
Несе у гарному кошичку груші, яблука, горішки, теж кладе на стіл.
3 дитина
Отож, зима нам не страшна,
Бо є всього у нас.
І хліб, і булка запашна,
Варення, соки й квас...
Несе у кошичку варення в баночках і сік і та ставить на столі.
Осінь. От і молодці,до зими всі підготувалися.
ПІСНЯ «ДИВО-ОСІНЬ»
4 дівчинка
Ми й грибочків назбирали,
І листочків теж знайшли.
А у лісі не кричали,
Чемними усі були.
4 хлопчик
Я горішків назбирав,
Потрусив з ліщини.
Трішки білочці віддав
Й собі — половину.
5 хлопчик
Я ось жолудів приніс —
Теж корисне діло!
Посаджу весною ліс,
Щоб дуби шуміли.


5 дівчинка
А я далеко в ліс зайшла.
Стежиною в’юнкою.
Насіння в квіточок взяла,
Посію скрізь весною.
Осінь Молодці!
Чудовими дітьми ростете,
І маю я надію —
Вітчизні користь принесете.
Тому за вас радію.
Насіннячко зібрали ви
В осінню гарну пору,
Щоб квіти й трави скрізь росли,
І ліс піднявся вгору.
Щоб край наш рідний розцвітав,
Турбуєтесь ви нині,
І соловейко щоб співав
Весною на калині.
ПІСНЯ «НА РОМАШКОВОМУ ПОЛІ»
Учениця
Осінь чарівними барвами квітне,
Тепла буває, суха і привітна.
Жовта, червона, зелена, руденька,
Ще золотава, гаряча й тепленька.
Радує квітами і кольорами,
Сяють жоржини ясними вогнями.
Ще хризантеми цвітуть до морозу
І не страшні їм холодні прогнози.
Осінь буває чудова й чарівна,
Сонячна, сяюча, світла і дивна.
ПІСНЯ ЛИСТЯЧКО КЛЕНОВЕ»